Výhody GPS lokátorů

GPS lokátory

GPS lokátory jsou ideálním zařízením pro vaše podnikání v autodopravě, průmyslu, zemědělství, kurýrních službách či dálkové nebo železniční dopravě.

Dnes již GPS lokátory nedokáží jenom sledovat, kde se váš vozový park nachází. Současná zařízení vám dají mnohem více informací. Dozvíte se tak například, v jakém technickém stavu je konkrétní vozidlo – a v případě, že není v úplně nejlepší kondici, tak GPS lokátor vás sám upozorní na vhodný čas kontroly v servisu.

Dále můžete zjistit, jak vaši zaměstnanci s vozidlem zachází: zda jezdí či nejezdí ohleduplně a v případě nehody rychle získáte data o situaci, která kolizi předcházela. Všechna tato data můžete následně předat policii nebo případně použít u soudu.

Zapomeňte na starosti ohledně knihy jízd

Všechny GPS lokátory dnes dokáží generovat data pro knihu jízd. Odpadnou vám tak nepříjemná vypisování a zpětná dopisování do papírové knihy či složité konfigurace s různými mobilními verzemi. Provozní data můžete z GPS lokátoru jednoduše vyexportovat a ihned zanést do svého účetnictví.

Samozřejmě GPS lokátory můžete použít i pro vystopování vozidla v případě odcizení. Zařízení vydrží v provozu mimořádně dlouhou dobu, a navíc se dá v útrobách vozidla snadno skrýt, takže se nemusíte obávat, že by jej pachatel našel. Informace o poloze můžete předat bezpečnostní agentuře – pokud s nějakou spolupracujete – nebo policii. Některé vyšší modely GPS lokátorů dokonce dokáží vozidlo na dálku imobilizovat.

GPS lokátory nesledují jen vaše auta

Zmíněné GPS lokátory můžete použít i u jiných vozidel, například u strojů lesní, zemědělské či stavební techniky. Pokud chcete zjistit, zda se dotyčné vozidlo nachází v pracovní oblasti, můžete na mapě označit zónu, kde se má technika pohybovat. V případě, že vozidlo vytyčenou lokaci opustí, GPS lokátor vám okamžitě pošle zprávu.

GPS sledování nákladu

Díky GPS lokátorům můžete sledovat i železniční vagóny, kontejnery či zásilky. Díky tomu vždy zjistíte, kde se vaše zboží nachází a v případě, že se nepohybuje podle předem daného harmonogramu, ihned zjistíte, kde konkrétně došlo k meškání.

Moderní GPS lokátory tak nemůžou chybět ve výbavě žádné firmy, která se zabývá dopravou čehokoliv. Zařízení vám dodají naprostý přehled, díky čemuž ušetříte nemalé finanční prostředky a čas, který následně můžete věnovat jiným oblastem vašeho podnikání.